Pokazy z fizyki podczas 24 Finału WOŚP

W dniu 10 stycznia 2016 r. pracownicy Katedry Fizyki i Inżynierii Medycznej Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej prof. Tomasz Więcek, dr Tadeusz Jasiński oraz dr Andrzej Wasilewski a także studenci – członkowie Koła Naukowego FOTON już kolejny raz uczestniczyli w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezentując pokazy z fizyki, które odbywały się w Podziemnej Trasie Turystycznej rynku w Rzeszowie.

Studenci pod kierunkiem Pracowników KFiIM przedstawili jak w prosty sposób wykonać poduszkowiec oraz Nurka Kartezjusza. Uczestnicy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mogli zaobserwować powstawanie chmury w butelce oraz wrzenie wody w temperaturze pokojowej. Bardziej odważni mogli poczuć na własnej skórze ładunki elektryczne wytworzone przez generator Van de Graaffa i pobawić się świetlówkami w Rycerzy Jedi. Wielu mieszkańców Rzeszowa, zwłaszcza młodych, było zainteresowanych pokazami z fizyki.

Kategoria: